0546995761

הארכת שיער
כולנו נולדים עם כ- 100,000 זקיקי שיער, מספר הזקיקים המירבי שיהיה לנו אי פעם. ככל שאנו מתבגרים, פעילות הזקיקים פוחתת, מה שעלול לגרום לשיער דליל יותר, התקרחות או נשירה.
במאמר נפרט על הזמן שלוקח להאריך שיער, במה הארכת שיער בריא תלויה ובשיטות יעילות שמסייעות להאריך את השיער, חלקן טבעיות וחלקן באמצעות תוספות או פאות. על הארכות שיער מא' ועד ת'.
צמיחת שיער – כמה זמן לוקח לשיער לצמוח?
מחזור צמיחה טבעי של השערה נע בין 2-6 שנים. מהירות הצמיחה תלויה במספר גורמים, ביניהם גיל, סוג שיער, בריאות כללית ומצבים בריאותיים מסוימים.
נכון להיום, מבחינה מדעית, אין די מידע על וויסות צמיחת שיער ברמה התאית, ומעט ידוע על האפשרות להאיץ את מילוי השיער, הארכת השיער או צמיחתו. המשיכו לקרוא, וגלו על המדע שמאחורי צמיחת השיער, על הארכת שיער בריא יותר, מילוי שיער שופע ופחות דליל.

הארכת-שיער
הארכת-שיער
הארכת-שיער
הארכת-שיער
הארכת-שיער
הארכת-שיער

שלבי צמיחת השיער
השיער צומח ב- 3 שלבים, ולכל קצוות שיער ציר זמן משלה.
1. אנאגן – שלב הצמיחה הפעיל, האורך 3-10 שנים.
2. קטגן – שלב המעבר, בו השערה מפסיקה לצמוח. הוא נמשך 2-3 שבועות.
3. טלוגן – שלב המנוחה, בו השיער נושר. הוא נמשך 3-4 חודשים.
בכל רגע נתון, 90% מזקיקי השיער הפעילים מצויים בשלב האנאגן, 1% בשלב הקטגן, ו- 9% בשלב הקטוגן.
איך להאריך שיער בריא ומלא?
איך להאריך את השיער כך שיהיה שופע ובריא ופחות דליל? רבות מהלקוחות שלי רוצות לדעת מה הסוד להארכת שיער בריא ומלא. יש לי מגוון פתרונות עבורן, הכוללים טיפולים טבעיים או שזירת תוספות שיער, אך תחילה, חשוב להסביר, שיער צומח כאשר תאי המטריצה משילים חלק מהמבנה שלהם כשהם מגיעים לזקיק העליון. בשלב זה, מבנה הסככה שלהם משתלב עם קרטין ליצירת קצוות שיער, היוצאות משטח העור.
מה שגורם לגופנו לעבור לשלב האנאגן עדיין נבחן מדעית, ויש צורך במחקרים נוספים. ובכל זאת, הצעד החשוב ביותר שניתן לנקוט כדי לקדם הארכת וצמיחת שיער בריא בשלב האנאגן הוא לספק את כל המרכיבים החיוניים לצמיחתו – וויטמינים וחומרי הזנה.
אף על פי שהם לא משפיעים ישירות על אורך השיער, הם מספקים לגוף אנרגיה כדי לגרום לו לצמוח. באופן כללי, מומלץ לצרוך אותם מהתזונה, אך מי שסובלים ממחסור יכולים להתייעץ עם רופא המשפחה וליטול תוספת של תוספים או לקבל פתרונות נוספים שיעזרו להאיץ את הארכת השיער. בין החומרים היעילים לצמיחת שיער בריא נמנים אומגה 3, אבץ, ויטמין 7B (ביוטין), ויטמין C, ויטמין D וברזל. תוספת וויטמינים ניתן ליטול בקפסולות, כדורים או אבקה.
Microneedling (מיקרונידלינג ) לעידוד צמיחת השיער
מחקרים קליניים מראים שטיפול microneedling יכול לסייע בעידוד הזקיקים להצמיח שיער מחדש.
טיפול מיקרונידלינג נעשה באמצעות מכשיר עם מחטים זעירות, הנלחצות אל עור הקרקפת, ויוצרות מעין מיקרו-פציעות, המסייעות לעודד את ארגון מצבורי הקולגן (רקמת החיבור) מתחת לעור, להגביר את אספקת החלבון לרקמה ולהמריץ את ההרכבה של החלבונים, שמקורם בטסיות, ומסייעים לגדילה של פיברובלסטים, המעורבים בוויסות מחזור צמיחת השיער.
על ידי יצירת מיקרו-קרעים בתוך שכבת האפידרמיס של עור הקרקפת, ניתן להחדיר חומרים מקומיים ביתר קלות ישירות לשכבות העור ולשכבות התת עוריות (שם נחה הבליטה של זקיקי השיער, ובכך לתרום לקצב הארכת השיער.
בשורה התחתונה, כל אלו תורמים לצמיחה מחודשת או הארכת השיער בקרב מי שסובלים מנשירת שיער, שיער דליל או התקרחות.
איך להאריך שיער מהר?
איך להאריך את השיער מהר? לא רבים יודעים זאת, אבל יש הרבה מאוד פעולות שעלולות לפגוע בצמיחת השיער, הארכת השיער או בחוזקו. הנה כמה עצות ודרכים טבעיות, ללא תוספות או פאות, כיצד לעודד צמיחה של שיער ולהבטיח הארכת שיער וצמיחה מהירה כמה שאפשר ללא תוספות ותכשירים.
1. תספורות תכופות – בדומה לדשא ולצמחים, גם השיער צומח מהר יותר ובריא יותר כשדואגים לקצץ את הקצוות לעיתים קרובות. כדי להבטיח הארכת שיער מהירה, כדאי לקבוע תורים קבועים במספרה. אפרים ארבוב, מעצב השיער, ממליץ להיפתר מהקצוות המפוצלים ששוברים את השיער, ואף להוביל לאובדן אורך, ברק, נפח, מילוי ומרקם שיער חלק.
2. תזונה בריאה – שיער טבעי ארוך וחזק תלוי במידה רבה בתזונה, שבאמצעותה ניתן להזין את השיער מבפנים. מזונות שמעודדים שיער טבעי בריא מכילים חלבון בכמות גבוהה. החלבון הוא אבן הבנייה של השיער, וניתן להגדיל את צריכתו ממקור טבעי על ידי צריכת אגוזים, זרעים, קטניות, דגים, בשר ודגנים מלאים.
3. לחות – לחות תמנע מהשיער להתייבש. מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער אפרים ארבוב, איזה מוצר להתאים לכל סוג שיער לצורך הארכת השיער ושמירה על חוזקו.
4. עיסוי קרקפת – עיסוי קרקפת מידי יום לפני השינה או בזמן החפיפה מסייע להזרים את הדם באזור. הזנה דמית מאפשרת לתאים לקבל הזנה טובה יותר ומעודדת את הארכת השיער על ידי צמיחה בריאה יותר. כמו כן, מומלץ לא לחפוף את השיער מידי יום. הקרקפת נוטה להפריש שומן שמגן על שורש השערה. השומן חודר לשערה, מעניק לה לחות באופן טבעי ומסייע לשמור על חוסנה.
5. ציפית משי – כיסוי הכרית בציפית עשויה משי תמנע קשרים ושבירה של השיער, במיוחד בקרב מי שסובלים משיער פגום, יבש ושביר ורוצים לטפח שיער בריא.
מה עלול לפגוע בצמיחת השיער?
לצד הפעולות שצוינו לעיל, יש כמה פעולות שכדאי להימנע מהן:
1. הבהרה של השיער – מעבר מגוון כהה לבלונד בהיר עלול לפגוע בקטיקולה של השערה ולגרום לשיער להישבר, להתפצל ולהיראות דליל. באופן כללי, ככל שניתן להימנע מטיפולים כימיים, כך עדיף. מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער אפרים ארבוב לצביעה בטוחה של השיער ללא פגמים וטיפוח השיער לאחר הצביעה.
2. חימום השיער – עיצוב השיער עם פן או מחליק שיער באופן קבוע עלול לפגוע בשיער ולגרום לו להישבר ולהתפצל. מומלץ לפנות למעצב מיומן ומקצועי כמו אפרים ארבוב להתאמת תכשירים יעילים לטיפול בשיער פגום, יבש או דליל.
3. מקלחות חמות – מים חמים עלולים לייבש את השיער ולפגוע במרקם שלו. מומלץ לקרר את המים בזמן חפיפה ושטיפת השיער.
4. ייבוש השיער במגבת – ייבוש ושפשוף השיער במגבת פוגע בשלמות השערה, שפגיעה עוד יותר כאשר היא רטובה. מומלץ להבריש את השיער בעדינות ולייבש עם פן בחום בינוני.
איך להאריך שיער מתולתל?
לשיער מתולתל יש נטייה להתכווץ. לפעמים ככל שהשיער אורך, יש תחושה שהוא מתכווץ יותר. קיימים מגוון פתרונות במצב זה. הנפוץ ביותר הוא פתיחת תלתלים. השני הוא שזירת תוספות והחלקה.
פתיחת תלתלים יכולה להיעשות באופן מלא או חלקי. מטרתה להוריד את רמת הכיווץ של התלתלים, מה שיקנה לשיער מראה גלי או חלק, ללא תלתלים כלל.
פתיחת תלתלים חלקית – יש נשים שאוהבות את המראה המתולתל, אך רוצות שהשיער יהיה פחות מקורזל ויותר ארוך. פתיחה חלקית תאפשר לעצב את התלתלים בקלות ולהשתמש בפחות חומרי עיצוב.
פתיחת תלתלים מלאה – מי שחולמת על שיער חלק, ארוך ונטול תלתלים יכולה לעשות פתיחת תלתלים מלאה ולשלב הארכות או תוספות שיער. קיימות מגוון שיטות להחלקה, מילוי או הארכות של השיער. מומלץ להתייעץ בשיטה המתאימה לסוג השיער עם מעצב שיער שמתמחה בהחלקות שיער, הארכת שיער, הארכות, החלקות שיער ופתיחת תלתלים, כמו אפרים ארבוב.
טיפים נוספים לשמירה על תלתלים חינניים וארוכים
1. מציאת התספורת והסגנון הנכונים – למרבה הצער, אין תספורת אוניברסלית שמתאימה לכל מי שיש לה תלתלים. מעצבי שיער צריכים לקחת בחשבון מספר משתנים, כולל סוג התלתל של הלקוחה, צורת הפנים וכמובן, האישיות שלה.
2. שמירה על שיער בריא עם עיצוב נכון – עיצוב שיער עם מכשירים שמחממים את השיער יתר על המידה עלול לפגוע בשיער. מומלץ להשתמש בזמן החפיפה במרכך שיער או תוספת מסיכת שיער מזינה. לאחר מכן לייבש את השיער קלות עם פן בעוצמת חום בינונית, ולבסוף, לתת לו להתייבש לבד.
3. שימוש נכון במוצרי טיפוח לשיער – מעצבי שיער תמימי דעים באשר למוצרי הטיפוח שמתאימים לתלתלים. שלל פולימרים, סולפטים ופראבנים עלולים להסיר מהשיער את השמנים הטבעיים שלו, ואף להאט את הצמיחה. מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער אפרים ארבוב באשר לתכשירים שמתאימים לסוג השיער והעיצוב שמבקשים להשיג.
4. טיפוח השיער לפני השינה – רבות מתמקדות בעיצוב השיער לפני שהן יוצאות מהבית, אך חשוב מכך, לטפל בשיער לפני שהולכים לישון. מומלץ לישון עם ציפית סאטן או משי, ולאסוף את השיער לצמה או קוקו לא מתוחים מידי, במיוחד אם יש תוספות או הארכות שיער.
איך להאריך שיער ביום
למי שאין את הסבלנות לחכות להארכת השיער, יש פתרונות שמאפשרים להשיג שיער ארוך תוך מספר שעות בלבד. הן כוללות תוספות או פאות משיער טבעי שמשתלבות נפלא עם השיער של הלקוחה.
מעצב השיער אפרים ארבוב מתמחה בשזירת תוספות לשיער מכל הסוגים. תוספות שיער מגיעות היום במגוון מאוד רחב של גוונים, אורכים ועיצובים, כך שניתן להתאים לכל אחת תוספות למראה השיער הרצוי, וכן לגוון ומראה השיער הקיים.
באמצעות תוספות בשיער ניתן לכסות מראה שיער דליל או לעשות מילוי באזורים שונים, בהם יש דלילות מקומית.
קיימות תוספות שיער זמניות או תוספות שיער קבועות. בהתאם למה שהלקוחה מבקשת ומטרותיה, ניתן להתאים לה מגוון תוספות שיתאימו לה בצורה מושלמת.
לאחר יישום הארכות ותוספות השיער, צריך לקבל הדרכה כיצד לשמור על איכות ונראות התוספות ובאילו תכשירים כדאי להשתמש כדי להאריך את ימיהן.
טיפים נוספים – איך לגרום לשיער לצמוח מהר באופן טבעי?
מי שמיישמת את כל השיטות והצעדים שציינו לעיל, ועדיין סובלת מנשירת שיער, שיער דליל או קושי להאריך את השיער, יכולה לבחון עם רופא המשפחה את הסיבה לכך. ציינו חוסרים תזונתיים כאחד הגורמים העיקריים לשיער דליל וקושי להאריך את השיער ואת חשיבות התזונה הבריאה וצריכה נאותה של תוספת חלבון. פרט לכך, כדאי לבחון אם יש תרופות שנוטלים באופן קבוע וגורמים לשיער דליל או נשירת שיער.
למיטיבות לכת מומלץ לעשות שימוש בשמן אראגן, שמן קוקוס, שמן שקדים או שמן זית. מריחת אחד השמנים על הקרקפת ועיסוי יסייעו להחדיר תוספת לחות לקרקפת ולעודד את זקיקי השיער הרדומים.
תכשיר ביתי נוסף שניתן לעשות בו שימוש הוא מסיכת שיער מחלמון, כפית שמן זית וכפית דבש. ניתן למרוח אותה על השיער למשך 10 דקות ולכסות במגבת לחה. זה יתרום גם לברק של השיער ויכול להיות יעיל במיוחד עבור מי שסובלת מקרקפת יבשה או שיער דליל.
מי שבחרה להאריך את השיער עם תוספות קבועות או הארכות זמניות משיער טבעי צריכה לתחזק אותן לפי הוראות מעצב השיער לסירוק, חפיפה ועיצוב התוספות. הורדת התוספות לבד בהכרח תפגע בשיער הטבעי ובקרקפת, ולכן אף פעם לא מסירים הארכות ותוספות לבד. יש להגיע למעצב השיער ולתת לו להסיר את התוספות בצורה נכונה.
בכל חפיפה של שיער מומלץ להשתמש במרכך או תוספת מסכה לשיער, שמזינים אותו בלחות, מרככים אותו, ואף מספקים לו הגנה מפני קרינת UV. מומלץ למרוח אותם רק בקצוות השיער ולא בשורשים.
ירידה פתאומית במשקל עלולה לגרום לנשירה מאסיבית. נשים שמתכננות להשיל ק"ג עודפים צריכות לעשות זאת בצורה מבוקרת תוך שילוב תזונה בריאה, שמספקת את כל הוויטמינים ומרכיבי המזון החיוניים לשיער בריא.
תכשירי שיער בתוספת נחושת מומלצים על ידי אפרים ארבוב למראה בריא וארוך יותר.
לסיכום,
אין שיטת קסם באמצעותה ניתן לגרום לשיער טבעי לצמוח בן לילה. אולם, שמירה על תזונה, כללי טיפוח ותחזוקה נכונים יכולה לסייע לכל אחת להאריך שיער בריא ושופע.
עבור מי שמבקשת להאריך שיער בקצב מהיר יותר, יש מגוון פתרונות שאפרים ארבוב יכול להציע – החלקה, מילוי שיער, שזירת תוספות טבעיות ועוד. עם התאמה אישית של תוספות לסגנון שהלקוחה אוהבת, מבנה הפנים, האישיות של הלקוחה והצרכים שלה, ניתן להאריך את שיער במגוון דרכים יצירתיות שמעניקות מראה מושלם.

 להמשך קריאה לחצו כאן

 

אורלי לביא
אורלי לביא
2023-07-28
ספר מקצועי, איש נעים, עדין ורגיש. תספורת חוויה
נועה אטיאס
נועה אטיאס
2023-07-13
חפיפה מעולה, תספורת לתלתלים קלילה ויפה, מספרה נקייה ושקטה. חוויה טובה
מור נגר
מור נגר
2023-07-03
עבודה מקצועית ויסודית!!!
shiri feinstein
shiri feinstein
2023-06-30
אפרים ספר סופר מקצועי, מקסים, אדיב. אני מאוד נהנית לבוא אליו כל פעם מחדש
ana ana
ana ana
2023-06-20
מקצועיות, אווירה נעימה ומוזיקה טובה. 😊. יצאתי משם עם בלונד מושלם . בכל פעם התוצאות מעבר לציפיות. ממליצה בחום. ❤️
Arik Danino
Arik Danino
2023-06-18
ספר מעולה, אדם נעים, המקום מטופח ויפה, האווירה מאוד נעימה, מחירים נוחים. מומלץ!
Nina Laut
Nina Laut
2023-06-14
I came to Efraim with my kids to donate hair, which he was supposed to cut straight line and that's free of charge- spoke to him in advance . He decided to make some small changes and then charged me for 3 simple haircuts 550nis. We've spoken before about straight line for donation and it's free! He denied ever speaking about it. Appeared he doesn't have experience in kids' haircuts so it took a long time, and my kids lost patience, I didn't want to argue in front of them, so just paid and left. Will never go there again.
Yehonatan Haim Orbach
Yehonatan Haim Orbach
2023-06-08
באמת ספר טוב חיפשתי ספר טוב באזור ואז הגעתי אליו וואלה הופתעתי
Avner TV
Avner TV
2023-05-31
מקצועי. יחס אישי נהדר. מחירים נוחים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support